Stanówka PDF Drukuj Email

sfsmalTalent Charboniere ur. 08.06.2007, gniady 171–207–22

talento2talent30.04.2012plyta

Talent Charboniere posiada wszystko, co powinien mieć obiecujący młody ogier: doskonałe pochodzenie, duży dolew pełnej krwi, świetną motorykę ruchu, odpowiedni kaliber, bardzo dobry charakter oraz prawidłowy eksterier (bonitacja 80 punktów). Od roku 2011 posiada licencję ogiera za sprawą startu w Mistrzostwach Polski Młodych Koni w WKKW.

talento3talentskoktalento4

talents

Skoki luzem 17.05.2013

Urodzony we Francji Talent Charboniere, wywodzący się z jednej z najcenniejszych linii żeńskich, z dużym dolewem pełnej krwi, niesie w sobie cenne połączenie krwi Ibrahima (15,6%) z Ultimate xx (13,3%) poprzez legendarne normandzkie sławy, światowej klasy konie sportowe. Obdarzony jest on olbrzymią siłą, elastycznością, wspaniałym galopem i chęcią do skoków. Zostało to docenione przez sędziów ostatnich MPMK w WKKW w Strzegomiu, gdzie otrzymał bardzo wysokie noty, świadczące o jego przydatności do wszystkich dyscyplin wierzchowych, tj. ujeżdżenie – 8,0 (tylko o 0,1 gorszy wynik od zwycięskiego konia w tej konkurencji), kros – 10!, skoki – 9,5. Uzyskane wyniki pozwoliły na zajęcie miejsca na podium MPMK.

diamant1

Ojciec Talenta, charyzmatyczny Diamant de Semilly (ISO 184), to uosobienie siły i waleczności. Ma na swoim koncie tytuł Mistrza Świata drużynowo z Jeździeckich Igrzysk z Jerez de la Frontiera. Zdobył też srebrny medal ME w Donaueschingen 2003 oraz m.in. tytuł Mistrza Francji z 2002. Jest również wielokrotnym zwycięzcą CSI i CSIO.  Obecnie bezapelacyjnie najlepszy ogier selle francais (od kilku lat zwycięża w rankingu ANSF). Uznany w wielu księgach m.in. holst, BWP, Z, ma na swoim koncie ponad 30 uznanych ogierów w całej Europie.

Linia żeńska Talenta (nr 122 – jej założycielką jest klacz Rigolette) to ta sama, z której wywodzi się m.in. Baloubet du Rouet. Baloubet wraz z Rodrigo Pessoa jako jedyni trzykrotnie z rzędu zwyciężali w Finale Pucharu Świata, a ponadto dwukrotnie zdobyli drugie miejsce i raz trzecie. Wywalczyli również złoto na IO w Atenach.baloube

girl1

Girl IV (Papillon Rouge  /Turner xx/ Ibrahim), córka legendy francuskiej hodowli, ogiera numer 1 wg WBFSH w 2007r

newton

Połączenie krwi Diamanta de Semilly z córkami Papillona Rouge to sprawdzone w hodowli zestawienie. Dowodem na to są cenione we Francji ogiery: Safari d’Auge – mistrz MFMK w 2010 r. wśród 4 –latków, Rimbow de Moens - zwycięzca konkursu Master Ogierów podczas dni SF w St Lo w roku 2010, Newton de Kreisker, szeroko wykorzystywany w hodowli ogier z oferty Semilly, Un Diamant des Forets, vice-Mistrz w finale Młodych Koni ( 5-latków w 2013 ) w Fontainebleau, Perle du Marais ( SF ), linstone de Tijl ( BWP ) startujące w konkursach 1,55-1,60,

1.

Biorąc pod uwagę kwotę wygranych przez młode konie (4-6 letnie), potomstwo Diamanta de Semilly zajęło 2/100 miejsce, zarabiając łącznie 126483 €, a Papillon Rouge wśród ojców matek zajął 4/100 miejsce z kwotą 50522 €.